09.09 23:00: kolejny napad na Zabke                                                                                                                                                                                                                                                          

Wydarzenia marzec 2010

« marzec 2010 »
pon wt śr czw pt sob ndz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wybierz miesiąc lub dzień aby zobaczyć odbywające się w nim wydarzenia.

Relacje z wydarzeń w dniu 19 marzec 2010

Początek 1-dniowe Koniec Trwające

Trwających:

19 marca nie ma żadnych relacji.



BioMedTech Silesia 2010 JUNIOR

Patronujemy !
Polecamy !
Będziemy tu !
Data: 19.03.2010
Godziny trwania: 9:00 -
Dodał/a: zabrzanie_pl
Głosowanie
Wasze głosy: 0
Twój głos:    
Wyślij znajomemu Drukuj

19 marca 2010 - BioMedTech Silesia JUNIOR - dwie sesje: młodzieżowa i studencka. W godzinę po zakończeniu prezentacji nastąpi ogłoszenie wyników (ocena Rady Naukowej i publiczności zgromadzonej na konferencji) i rozdanie nagród

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii serdecznie zaprasza na kolejną, VII już konferencję naukową „BioMedTech Silesia 2010”, poświęconą postępom bioinżynierii i biotechnologii medycznej. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz przegląd dorobku i potencjału badawczego zespołów akademickich oraz innych ośrodków badawczo-wdrożeniowych w kraju, które zajmują się tematyką bioinżynierii i biotechnologii medycznej.

Fundacja liczy na obecność i dyskusję młodzieży, studentów, doktorantów, przedstawicieli nauki i techniki, świata medycznego oraz przedsiębiorców. Zeszłoroczną nowością było poszerzenie grupy uczestników konferencji o słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, którzy niejednokrotnie obdarzeni są oryginalnym spojrzeniem na problematykę zdrowia, medycyny i techniki, tworzą ciekawe świata grono hobbystów. Stąd na tegoroczną konferencję BioMedTech złożą się cztery sesje: Senior, Doktor, Junior oraz sesja międzynarodowa.

Konferencja organizowana jest przez sieć Centrów Doskonałości, złożoną ze znanych i uznanych w naszym regionie instytucji naukowych: Centrum Doskonałości Polimery 2000+, Centrum Doskonałości Działu Badawczego COI (Centrum Onkologii w Gliwicach), Centrum Doskonałości Badań i Nauczania Biologii Molekularnej Macierzy i Nanotechnologii (Śląski Uniwersytet Medyczny), Centrum Doskonałości STIMCARD (Instytut Techniki i Aparatury Medycznej) oraz Centrum Doskonałości ProCordis, którego koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. Dyrektorzy tych centrów tworzą Radę Konferencji, która spośród nadesłanych prac wyłoni referaty dopuszczone do prezentacji.

Autorzy najlepszych prac w kategorii młodzieżowej, wzorem ubiegłego roku, nagrodzeni zostaną indeksem na studia dzienne I stopnia na kierunku Inżynieria Biomedyczna w AGH, nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Zabrze oraz statuetkami przygotowanymi przez uczniów zabrzańskiego liceum plastycznego. Ponadto, główną nagrodą dla uczestników wszystkich sesji będzie możliwość prezentacji własnej pracy na zakończenie konferencji – w sesji międzynarodowej.

Aktywne uczestnictwo przedstawicieli wielu środowisk naukowych, dydaktycznych, produkcyjnych i medialnych w poprzednich edycjach konferencji „BioMedTech Silesia” uplasowało ją w kalendarzu stałych, dorocznych spotkań naukowych. Jest to bodaj jedyne, a na pewno jedno z nielicznych tego typu spotkań, które łączą młodzież, studentów, doświadczonych naukowców, a nawet osoby nieaktywne już zawodowo wspólnym celem, jakim jest wykorzystanie umiejętności, wiedzy i doświadczenia na rzecz zdrowia i życia człowieka oraz rozwoju medycyny.

Szczegółowych informacji udziela odpowiedzialny za organizację konferencji dr. Zbigniew Nawrat pod numerami telefonów: 32/ 3735660, 32/ 3735664 lub adresem e-mail: nawrat@frk.pl, nawrat@tlen.pl.

Konferencja odbędzie się w sali sympozjalnej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, przy ul. Wolności 345a (wjazd od strony ul. Sienkiewicza).

źródło: frk.pl

Miejsce: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii, www.frk.pl

Powiązane galerie

Polecamy



Dodaj nas





Wspieramy


matematyka | matematyka | kalkulator | strony www | zabrze | calculator | zabrze | agencja pr | elektryk zabrze | zabrze tv